Bonsai blog

Informacje i wydarzenia ze świata Bonsai

Jak stworzyć drzewko Bonsai

ucz się jak stworzyć drzewko Bonsai nie wychodząc z domu! W tym filmie pokazujemy jak samemu stworzyć Bonsai z taniego materiału szkółkarskiego. Roślina na której pracujemy to 5-letnia sadzonka świerka pospolitego (Picea abies) zakupiona w lokalnym centrum ogrodniczym za ok. 70 zł.

Czytaj dalej

Wystawa Taikan Ten 2018

Taikan-ten to jedna z najważniejszych wystaw Bonsai w Japonii. Poziom wystawianych tam drzew jest bardzo wysoki. Wydarzenie odbywa się każdego roku w listopadzie, w Kyoto.

Czytaj dalej

Kokedama

Kokedama w dosłownym tłumaczeniu oznacza "kulkę mchu". Są to piękne kompozycje wykonane z mchu, paproci, kwitnących roślin, bambusa lub sukulentów.

Czytaj dalej

Skalne Bonsai

Drzewa rosnące na stromym urwisku, korzenie splątane w solidnej skale i miniaturowe budynki z pięknymi detalami – witajcie w tajemniczym świecie „Skalnego Bonsai”.

Czytaj dalej

92 Kokufu-ten, 2018

Kokufu-ten to jedna z najbardziej prestiżowych wystaw Bonsai na świecie. Prezentowane tam drzewa stoją na niesamowicie wysokim poziomie. Wystawa odbywa się co roku w Tokyo Metropolitan Art Museum.

Czytaj dalej

Jak stworzyć drzewko Bonsai

W tym filmie nauczymy Cię jak stworzyć swoje drzewko Bonsai z materiału szkółkarskiego.

Czytaj dalej

Przewodnik Bonsai dla początkujących

Światowy Kongres Bonsai

Światowy Kongres Bonsai był gigantyczną imprezą, którą odwiedziło 45000 gości z całego świata. Wystawionych zostało ponad 300 Bonsai, a pokazy przeprowadzali zarówno międzynarodowi, jak i japońscy demonstratorzy.

Czytaj dalej

Aqua Bonsai

Aqua Bonsai to nowy styl Bonsai wykorzystujący technologię hydroponiki (metoda uprawy roślin z użyciem pożywek mineralnych, w wodzie, bez podłoża).

Czytaj dalej

Zestaw startowy Bonsai

Przyjemnie jest kupić sobie drzewko Bonsai, ale czy nie lepiej byłoby stworzyć je samemu? Świetnym sposobem na rozpoczęcie swojej przygody z Bonsai jest zakupienie tzw. zestawu startowego i samodzielne uformowanie rośliny.

Czytaj dalej

Najdroższe drzewko Bonsai

Drzewka Bonsai można spotkać w różnych rozmiarach, kształtach, gatunkach i… cenach. Mała, młoda roślina może kosztować kilka dolarów, natomiast wiekowa i majestatyczna nawet milion dolarów!

Czytaj dalej

Krajobraz Bonsai “Bag end”

„Duże wzgórze (Pagórek) był położony na północy, a na jego południowym stoku ojciec Bilba – Bungo wybudował luksusowy smajal Bag End, który mieścił się przy ulicy Bagshot Row. To jest dom Bilba Bagginsa, Froda Bagginsa oraz Samwise’a Gamgee, gdzie zarówno Hobbit jak i Władca pierścieni mają swój początek i koniec”.

Czytaj dalej

Ceny drzewek Bonsai

Bonsai to żywe dzieła sztuki. Niektóre słynne drzewa mają nawet po kilkaset lat, a ich ceny są bardzo wysokie. Możemy również kupić drzewko Bonsai w lokalnym centrum ogrodniczym za kilkadziesiąt złoty (oczywiście dużo młodsze).

Czytaj dalej

Zaloguj Rejestracja