Drzewa rosnące na stromym urwisku, korzenie splątane w solidnej skale i miniaturowe budynki z pięknymi detalami – witajcie w tajemniczym świecie „Skalnego Bonsai”.
Japoński artysta Daisuke Nakajima stworzył te cztery wspaniałe, miniaturowe krajobrazy i zgodził się nam je zaprezentować.
Krajobraz 1
Rośliny użyte w tym krajobrazie to wiązy drobnolistne (Ulmus parviflora). Budynki (świątynie) zostały wykonane z plastiku i przymocowane do skały. Kamień, który jest bazą dla „Skalnego Bonsai” został wydobyty z rzeki Ibi w Japonii. Wykonując ten krajobraz wyobrażałem sobie świątynie, w których żyją mnisi, w chińskich górach. Ten tajemniczy pejzaż nie zmienia się od tysięcy lat.
Krajobraz 2
Rośliny użyte w tym miniaturowym krajobrazie to świerki ajańskie (Picea jezoensis). Podczas tworzenia tego „Skalnego Bonsai” wyobrażałem sobie dom, w którym mieszka pustelnik. Jest to miejsce ciszy, którego nikt nie może odwiedzić. Podczas wchodzenia po spiralnych schodach pustelnik cicho śpiewa sutrę.
Krajobraz 3
Rośliny użyte w trzecim krajobrazie to jałowce chińskie odm. Sargenta (Juniperus chinensis var. sargentii). Stworzyłem ten pejzaż jako obraz niesamowitej świątyni wzniesionej w pobliżu wodospadu. Pod nią znajduje się wielkie jezioro pokryte roślinami lotosu, które idealnie komponuje się z tym krajobrazem.
Krajobraz 4
Ten krajobraz porastają jałowce chińskie odm. Sargenta (Juniperus chinensis var. sargentii). Tworząc ten pejzaż wyobrażałem sobie wieżę, w której modlą się mnisi. Silny wiatr wieje w tym miejscu przez cały rok, a drzewa poddają się jego podmuchom. Serdecznie dziękujemy Daisuke Nakajima z Tokyo Bonsai Lifestyle za napisanie tego artykułu.