Drzewka Bonsai uprawiane są w taki sposób, aby przypominały drzewa rosnące w naturze (powinny sprawiać wrażenie starych, dostojnych drzew pomimo ich niewielkich rozmiarów). Istnieją różne metody pozwalające uzyskać drzewko Bonsai, począwszy od pełnej kontroli ich kształtu i wielkości (zaczynając od nasion lub sadzonek) do kupienia gotowego Bonsai w sklepie.

Zakup drzewka Bonsai

Uprawa i rozmnażanie drzewek Bonsai

W tej części strony uzyskasz szczegółowe informacje dotyczące różnych sposobów rozmnażania roślin z przeznaczeniem na drzewka Bonsai. Możesz po prostu kupić drzewko Bonsai, lub uprawiać roślinę, z której w przyszłości stworzysz Bonsai.

Większość osób zaczyna swoją przygodę z Bonsai po zakupie lub otrzymaniu gotowego drzewka. Pomimo tego, że nie będziesz w stanie doświadczyć emocji związanych z tworzeniem Bonsai od początku, to jest to świetny sposób, aby zacząć i nauczyć się podstaw pielęgnacji roślin.

Czytaj dalej

Przewodnik Bonsai dla początkujących

W języku japońskim: “Misho” - Uprawa Bonsai z nasion może być bardzo satysfakcjonująca, zwłaszcza że ta metoda uprawy daje nam pełną kontrolę nad drzewkiem od samego początku jego wzrostu. Chociaż upłynie dużo czasu (co najmniej 3 lata) zanim będzie można rozpocząć konkretną pracę na roślinie, to jest to jedyny sposób aby kształtować Bonsai od samego początku.

Czytaj dalej

W języku japońskim „Sashiki” oznacza uprawę drzew z sadzonek i jest bardzo popularną techniką wśród bonsaistów. Jest to niedrogi sposób na rozmnożenie roślin. Ta metoda pozwala zaoszczędzić czas, który potrzebujemy w przypadku uprawy drzewek z nasion, a jednocześnie daje możliwość zaobserwowania z wyprzedzeniem charakterystycznych cech rośliny.

Czytaj dalej

Zaloguj Rejestracja
Uruchomiono zadanie harmonogramu