Większość osób zaczyna swoją przygodę z Bonsai po zakupie lub otrzymaniu gotowego drzewka. Pomimo tego, że nie będziesz w stanie doświadczyć emocji związanych z tworzeniem Bonsai od początku, to jest to świetny sposób, aby zacząć i nauczyć się podstaw pielęgnacji roślin.

 

 

Gdzie można znaleźć Bonsai na sprzedaż?

Większość dużych sklepów oferuje tanie drzewka Bonsai, ale nie są one wysokiej jakości. Wiele profesjonalnych (internetowych) sklepów Bonsai także sprzedaje drzewka, choć w nieco wyższych cenach.

 

Jak?

Kilka podstawowych uwag przed zakupem drzewka Bonsai:

  • Jeśli dopiero zaczynasz, nie kupuj gatunków, które są trudne w utrzymaniu; Najlepszym wyborem dla początkujących będą gatunki mało wymagające; Sprawdź nasz przewodnik po gatunkach drzew lub zapytaj o to sprzedawcę przed zakupem.
  • Kup roślinę, która będzie odpowiednia na przygotowane przez Ciebie miejsce; rośliny wewnętrzne (subtropikalne) będą w stanie przetrwać jedynie wewnątrz, tak jak rośliny zewnętrzne przetrwają tylko na zewnątrz ( sprawdź listę polecanych gatunków poniżej)
  • Nie zapomnij zapytać jaki gatunek rośliny kupiłeś; Dzięki temu, będziesz w stanie znaleźć informacje jak właściwie ją pielęgnować.
  • Sprawdź czy doniczka nie jest uszkodzona.

 

Bonsai na sprzedaż

 

Wybór drzewka

Na początek polecamy te gatunki drzew:

 

Polecane Bonsai do wnętrz

Fikus

Wiąz

Polecane Bonsai na zewnątrz

Wiąz

Klon

Jałowiec

Sosna

Indoor Bonsai

Drzewka Bonsai do wnętrz: fikus, karmona i wiąz drobnolistny.

Outdoor bonsai

Drzewka Bonsai na zewnątrz: jałowiec, sosna i klon palmowy.