Nie jest trudno znaleźć w internecie dziwne, szalone lub niezwykłe drzewka lub kompozycje Bonsai. W tym zestawieniu przygotowaliśmy top 10 najciekawszych kompozycji.

 

(#1) Krajobraz Bonsai z Władcy pierścieni (Bag End) stworzony przez Chris Guise

Krajobraz Bonsai Bag End

Wspaniała trylogia Władcy pierścieni była wystarczającą inspiracją dla Chrisa, aby odtworzyć Bag End w miniaturze i zamienić je w kompozycję Bonsai.

 

(#2) Jałowiec z kolekcji Luisa Vila

Jałowiec - Luis Vila

Bonsai z Jalowca posadzonego w donicy o kształcie półksiężyca, która podkreśla dramaturgię kaskadowej kompozycji. Zdjęcie wykonane przez Salvadora De Los Reyes.

 

(#3) Samochód rozbity o Bonsai

Samochód rozbity o Bonsai

Miniaturowy samochód rozbity o pień drzewka Bonsai.

 

(#4) Sztuka Bonsai w oczach Makoto Azuma

Makoto Azuma - kompozycje Bonsai

Japoński artysta Makoto Azuma stworzył tą wystawę, używając klasycznych japońskich drzew Bonsai.

 

(#5) Sosna w Ryokan Yachiyo

Sosna z Ryokan Yachiyo

Wyprowadzenie bocznej gałęzi o długości ok. 2 metrów zajęło przeszło 30 lat. Sosna znajduje się w ogrodzie Ryokan Yachiyo, w Kyoto.

 

(6#) 800-letni Bonsai w Shunkaen - Kunio Kobayashi

800-letnie drzewko Bonsai

Niezwykła roślina, która jest powszechnie znana ze swojego starego wieku (drzewo ma ponad 800 lat!). Jego właściciel, mistrz Kunio Kobayashi, jest jednym z najbardziej znanych artystów Bonsai na świecie i czterokrotnie zdobył prestiżową nagrodę premiera Japonii. Jego szkółka, Shunka-en, znajduje się w Tokio i jest otwarta dla zwiedzających.

 

(#7) Jałowiec - Peter Ebensperger

Jałowiec Bonsai

Spektakularna i bardzo unikalna kompozycja. Las Bonsai posadzony na pochyłej skale. Zdjęcie wykonane przez Petera Ebenspergera.

 

(#8) Domy Bonsai / dioramy Takanori Aiba

Dom z Bonsai diorama

Oszałamiająca kompozycja łącząca miniaturowe miasto i Bonsai.

 

 

(#9) Połączenie pni wykonane przez Grega Wentzel

połącznie pni Bonsai

Łączenie pni to technika szczepienia, w której wykorzystuje się wiele ukorzenionych sadzonek, aby stworzyć jeden, gruby pień w stosunkowo krótkim odstępie czasu.

 

(#10) Jabłko na drzewku Bonsai

Jabłko na drzewku Bonsai

"Wielkie jabłko na maleńkim drzewku Bonsai". Wygląda jakby owoc został dodany w photoszopie, jednak w rzeczywistości jest to prawdziwe zdjęcie. Roślina może wytwarzać mniejsze liście jednak owoce często pozostają stosunkowo duże.